אודות יישוב איתמר

יישוב איתמר הוקם בשנת 1984 על ידי קבוצת מתיישבים יוצאי בית המדרש "מכון מאיר", ראשית, חשבו המתיישבים להתמקם על אדמה במזרח בנימין צמוד ליישוב כוכב השחר ולמעשה להקים את כוכב השחר ב, אך לאחר פגישה עם חנן פורת שהציע מיקום שונה לגמרי החליטו המיישבים להקשיב לעצתו של חנן בן פורת ולהקים את היישוב על רכס גדעונים, דרומית מזרחית לעיר הפלסטינית שכם.

חינוך ביישוב איתמר

יישוב איתמר הוא יישוב ציוני דתי ולכן הילדים ביישוב מקבלים חינוך דתי כבר מהגן. ביישוב איתמר מספר מוסדות חינוך שהם: בית ספר לבנות באר מרים, ישיבה תיכונית חצים, ישיבה גבוה איתמר ומספר גני ילדים.

יישוב חקלאי

רוב תושבי היישוב עוסקים בחקלאות כאשר ההתמחות הכללית היא גידול אורגני של לא מעט סוגי ירקות.

תושבים באיתמר

היישוב כיום מונה למעלה מ כ – 200 משפחות והמטרה היא לגדול על ידי כך שבניית מאחזים שונים בקצוות היישוב מסמלות רצף התיישבות שיש למלא את החלל שלו.

המחיר הכבד ששילמו ומשלמים תושבי איתמר

יישוב איתמר הוא מבלעה אשר נמצאת סמוך לשכם, מסביב היישוב נמצאים כפרים פלסטינים רבים שתושביהם לאורך השנים ביצעו פיגועים וניסיונות פיגועים ביישוב ובתושביו, כך למשל בשנת 2002 חדרו שני מחבלים חמושים ליישוב וירו בלי הבחנה במשפחת שבו שאיבדה את אם המשפחה ואת שלושת בנייה החפים מפשע, באירוע המדובר נרצח גם מפקד כיתת הכוננות יוסף טויטו כאשר פעל בגבורה וניסה לחלץ נפגעים מבית המשפחה תחת אש המרצחים.

בשנת 2011 זכורה לכולם התמונה הנוראית של ילדי משפחת פוגל מתבוססים בדמם לאחר ששני מרצחים חסרי אנוש פרצו לבית המשפחה בזמן שישנו ורצחו עם סכינים את כל בני המשפחה ולאחר מכן נמלטו בפחדנות.

כמו כן היה גם הפיגוע בשנת 2002 בו נרצחו 3 תלמידי ישיבת חצים.